Defend the North Turnuvasından Ölüm Haberi Geldi

Louisiana FGC’de tanınan ve oldukça sevilen rekabetçi düzeyde dövüş oyunları oyuncusu Bryand McIntosh, aka “Krucial B”, yapılan açıklamalara göre turnuva sırasında vefat etti.

Defend the North’ta pek çok tanıdığın açıklamasına göre Bryand, mekanın tuvaletinde kalp kriz geçirmiş, hemen yardım çağırılmış ama kurtarılamamış. Konu hakkında ilk önce hem organizasyon hem de Capcom tarafından bir açıklama yapılmasa da Capcom daha sonra konu hakkında Bryand’ın aile ve arkadaşlarına bir baş sağlığı mesajı yayınladı.

Katılımcılar ise DTN turnuvasından oldukça şikayetçi oldu. Kötü yönetilen turnuvada New York’taki müthiş sıcağa rağmen mekanda klimanın, havalandırmanın olmadığını, yeterli içecek olmadığını, anlamsız gecikmelerin yaşandığını ve görevlilerin ne yapacakları hakkında fikir sahibi olmadıklarından bahsetti. FGC’nin popüler ismi Justin Wong da bir daha asla DTN turnuvalarına katılmayacağının altını çizdi.

 

Türkiye FGC’de de geçtiğimiz sene Erdem’in vefatı herkeste derin acılar bırakmıştı; Louisiana FGC’yi o nedenle çok iyi anlıyor, biz de aile ve arkadaşlarına sabırlar diliyoruz.

RIP Bryand.

 

Image