Fatal Fury: City of the Wolves’a Yeni Karakterler Tanıtıldı

SNK World Championship 2023 finalinin ardından KOF XV’e dair bir şey gösterilmedi ama onun yerine Fatal Fury: City of the Wolves‘tan yeni video geldi. Bu yeni video, ilk duyuruda gözükmeyen karakterlere ev sahipliği yapıyor. Preecha, Joe’nun öğrencisi. Tizoc ise The King of Dinosaurs olmadan önceki versiyonu. Hotaru ilk Garou’da gözükmüş karakterlerden biri.

26 sene sonra sahalara geri dönen Fatal Fury markası, REV adlı mekanikleriyle dövüşe dahil oluyor. Garou ve Fatal Fury sevenlerin tanıyacağı mekanikler, günümüze adapte edilmiş. Oyunun hızı ise oldukça yerinde gözüküyor.

Animasyon kalitesi ise SNK’nın bugüne kadar bir 3D dövüş oyununda yaptıklarının en iyisi diyebiliriz. Günümüz görsel beklentileri fazlasıyla karşılayacak cinsten. Seslendirmeler konusunda ise SNK’nın ilk duyurusunda İngilizce seslendirme yapması herkesi şaşırttı, genelde SNK’nın kullandığı bir yöntem değildir.

Fatal Fury/Garou hikaye çizelgesinin KOF’tan farklı olduğunu belirtelim. Geneli itibariyle Rock ve Terry üzerine kurulu bu hikaye örgüsü, belli ki yeni ve ilginç olaylara gebe olacak. Rock’ın Power Geyser hareketi yapması bunun işaretlerinden biri olabilir.

Oyunun net bir çıkış tarihi yok ama 2025’in başlarında şeklinde duyurusu mevcut. Seneye bu vakitlerde oyun yüksek ihtimal çıkacaktır. Demosu ise gelecek ay EVO Japan’da oynanabilir olarak yerini alacağı konuşuluyor.