Street Fighter V 5. Sezon İçeriği Detayları Belli Oldu

Street Fighter V’in yeni ve son sezonu, beşinci sezon, pandemi nedeniyle biraz gecikmeli de olsa geliyor. 22 Şubat‘ta oyuna eklenecek olan güncelleme, oyunu bir hayli değiştirecek cinsten.

Oyuna yepyeni bir defansif mekanik ekleniyor. Adı V-Shift. Bir barlık V-Gauge gücü tüketiyor. Karakteriniz bu hareket sırasında mavi renge bürünüyor, geriye kaçıyor, iki karakter de yavaş çekime giriyor ve bu sırada kapmalara, ataklara ve fireball’lara karşı vurulmaz oluyor. Rakibin ataklarını cezalandırabiliyorsunuz böylece veya setup’larından kurtulabiliyorsunuz. Alternatif olarak oyuncu isterse bu ataktan sonra V-Shift-Breaks hareketini de kullanabiliyor. Bu hareket rakibi knockdown ediyor.

V-Shift Showcase 2 out of 10 image gallery

Bildiğiniz gibi Dan, bu sezonun ilk açıklanan karakteriydi. Eski Dan’lardan çok da farklı bir yapısı yok Dan’ın. Benzer kıvraklık ve shoto yeteneklerine sahip. Ama Taunt kara cancel hareketleri sayesinde, hala hünerli ellerde iş yapacak cinsten.

İkinci karakter olan ROSE ise ilk kez gösterildi. Alpha 2’deki stage’i ile oyuna eklenecek olan Rose klasik hareketlerinin yanında V-Skill 1’in tarot kartların buff vermesi ilginç olmuş. V-Skill 2’si ise Soul Satellite. V-Trigger 1’i çeşitli mesafelere ışınlanma hareketi. V-Trigger 2 ise double karakter yaratmaya yarıyor. Güzel kombolara olanak tanıyor.

Rose details for Street Fighter 5, stage screen shots 9 out of 10 image gallery

Eleven ise asıl DLC kadrosundan farklı olarak oyuna ücretsiz eklenecek bir DLC karakteri ama aslında kendi başına bir karakter değil. SFIII 3rd Strike’taki Twelve’in prototipi olan Eleven’ı seçerseniz, oyun size sahip olduğunuz karakterlerden birini rastgele veriyor ve rastgele V-Skill/Gauge veriyor.

Bununla birlikte oyuna büyükçe bir denge yaması eklenecek. Özellikle V-Shift’in oyuna eklenmesiyle gerekli ofansif denge noktaları gözden geçirilmiş ve muhtemelen Low-tier karakterler ciddi bir şekilde elden geçmiş. Sezon 5 içeriğiyle birlikte ve yama da oyuna ekleniyor olacak.

Sezon 5 ile birlikte bir de Premium Pass geliyor. Bu sezona ait özel ne kadar içerik varsa sahip olmak isteyenler alabilir.

Aşağıdaki videodan da tüm içerikleri izleyebilirsiniz. Özellikle son saniyeye mutlaka bakın!