TEKKEN 7, Yeni TESFED Türkiye Kupası’na Dahil Edildi

İkincisi düzenlenen, Türkiye’nin ilk resmi espor kupası olan Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nın kayıtları 25 Eylül’de açılıyor!

Türkiye E-Spor Federasyonu’nun tek resmî espor kupası olan Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nın ikincisi için geri sayım başladı!

Birincisinde 3bin’den fazla oyuncunun rekabet ettiği ve 100.000 TL’nin üzerinde ödül dağıtılan Bitexen TESFED Türkiye Kupasında esporcular bu kez 9 oyunda rekabet edecek.

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve espor severlerden büyük ilgi gören organizasyon, bu yıl “Bitexen TESFED Türkiye Kupası” adıyla Bitexen isim sponsorluğu ve JBL Quantum sponsorluğunda hayata geçiriliyor.

Finalleri Red Bull Gaming Ground kapsamında Red Bull Türkiye Twitch kanalında yayınlanacak olan Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nda 6 takım oyunu ve 3 bireysel oyun yer alıyor.

İlk 3 şampiyonanın ardından, Dota 2, Tekken 7 (PC) ve eFootball PES şampiyonları Uluslararası Espor Federasyonu’nun düzenlediği 12. Espor Dünya Şampiyonasında ilk kez Türkiye’yi temsil etme şansı kazanacak. Şampiyonlar, bölge elemelerini aştıkları takdirde 6-12 Aralık tarihlerinde, İsrail, Eylat’ta düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası Finallerine katılma hakkı kazanacaklar. (Finaller, COVID-19 ve pandemi gözetilerek değerlendirilecektir.)

Türkiye’nin her yerinden 16 yaş ve üstü tüm esporcuların katılabileceği Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nda kayıtlar 25 Eylül’de başlayıp her oyunun online elemelerinden 1 gün öncesine kadar devam edecek.

125.000TL değerinde EXEN Coin ödül havuzu bulunan Bitexen TESFED Türkiye Kupası’na kayıt olmak 25 Eylül’den itibaren bu site üzerinden başvuru yapabilirsin.

TEKKEN 7 için kayıt olacak oyuncuların kayıt öncesi dikkat etmesi gereken unsurlar şunlar:

*Her oyuncu bireysel olarak kayıt olmalıdır.
*Turnuva sonunda kazanan oyuncu Milli Takıma alınarak, IESF Turnuvasına katılacaktır.
*Turnuva boyunca oyuncu ve kaptanlarının Discord sunucusunda bulunması zorunludur.
*Lütfen turnuvaya kayıt esnasında, STEAM isminizi doğru girdiğinizden emin olun. STEAM URL’yi yanlış yazıp, rakibi tarafından eklenemeyen oyuncular turnuvadan men edilecektir.
*Turnuva kayıt formunu doldurmadan bütün takım üyelerinin bu sayfada yer alan Sıkça Sorulan Sorular sayfasını ve Kural Kitapçığını okuduklarından emin olun.
*Turnuva ile alakalı herhangi bir alanda kural ihlalinde bulunan katılımcılar için uygulanacak yaptırımlarda son karar mercii hakem ekibidir.
*Başvurunuz ile alakalı kayıt formundan sonra bir tane daha onay maili sizlere gönderilecektir. 2. onay mailini almayan oyuncunun başvurusu onay sürecinde sayılacaktır.
*Bu turnuva 1vs1 modunda oynanacaktır.

 

KURALLAR İÇİN TIKLAYIN!

KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN!

 

Image