Tekken 7’ye En Çok İstenen Özellik Geliyor! Ama Ücretli Geliyor!

Günümüz dövüş oyunları yeni oyunculara oyunu hemen öğretmek, hemen ısındırmak için oyuncuyu eğitecek, bilgilendirecek ve pratik yapabileceği özellikleri/modları yapmaktan geri kalmıyor. Nitekim Tekken bu tip oyunlardan hiç olmadı desek de yanlış olmaz. Şu ana kadar Tekken oyunlarında, oyun içi “frame data” hiç paylaşılmadı. Ya hayranlar ya da üçüncü parti programlarla frame data öğrenildi. Ama Tekken 7 ile birlikte bu özellik hiç olmadığı kadar istenen bir özellik oldu.

Harada bu noktada frame data bilgisinin paylaşılma özelliğine karşı çıktığını pek çok kez dile getirmişti. Çünkü bu özellik hem herkesçe istenmiyordu hem de yapması oldukça maliyetliydi. Tekken oyunlarındaki karakter sayısının fazlalığı ve her karakterin 100’den fazla hareketi olduğunu düşünürseniz bunda haklılık payı büyüktü.

Ama yeni plana göre bu özellik Tekken 7’de gelecek güncellemelerde hayata geçecek! Hem de punishment training ve punish’lerde replay özelliğiyle birlikte. Nitekim bu özellikler herkese ücretsiz verilmiyor. Eğer Season 3 paketini almışsanız bu özellik size ücretsiz gelecek. Season 3 paketini almayanlara da 3-4$ arasında bir fiyatı olacağı söyleniyor.

Tekken 7’yi rekabetçi düzeyde oynayanlar için, özellikle konsolda, bunun harika bir haber olduğu gerçek. Elbette gönül bu özelliklerin tümüyle ücretsiz olmasından yana (Street Fighter V ve Mortal Kombat 11’deki gibi) ama 3-4$ da ağır eleştirilerde bulunacak kadar yüksek bir fiyat değil.

 

 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve yazı

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, okyanus ve yazı

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, dans eden insanlar, okyanus, yazı ve su

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı