The King of Fighters: AllStar Global Çıkışını Gerçekleştirdi

SNK’nın geliştirdiği ve globalde Netmarble’ın yayıncılığını yaptığı The King of Fighters: AllStar, 22 Ekim itibariyle Android ve iOS mobil cihazlar için Avrupa, Kuzey Amerika ve Latin Amerika’da çıkışını gerçekleştirdi. Bildiğiniz üzere oyun Temmuz 2018’den bu yana Japonya’da oynanmaktaydı. İngilizce dil desteği sayesinde KOF sevenler bugün itibariyle bu güzel oyundan faydalanabilir duruma geldi. Elbette gönül Türkçe dil desteğinin de oyuna yakında eklenmesi.

KOF: AllStar bir dövüş oyunu değil, öncelikle bunu belirtmekte fayda var. SNK, ünlü markalarını mobil platforma taşırken farklı türlerle oyunlarını buluşturmayı seviyor. KOF: AllStar bu açından bakıldığında aksiyon RPG oyunu. Ücretsiz bir şekilde oynanıyor ve sadece oyun içi eşya alımı üzerinden ücretlendiriliyor.

KOF94’ten başlayarak serinin daha yeni oyunlarına varana denk, en popüler karakterleri kataloğuna ekleyen KOF: AllStar, aslında rekabetçi ortamlara da son derece müsait bir yapıya sahip. Netmarble şimdiden oyunun espor ekosistemine dahil edilebileceğinin sinyallerini verdi. Geliştirilen karakterlerin pek çok özellik çatısı altında yeteneklerini oyuna aktarmak için, beat em up oyunlarında olduğu gibi bir düzlemde irili-ufaklı düşmanlara karşı kapışmaktasınız. Input konusunda oyuncuyu zorlamayan oyun, yetenekleri doğru yerde, doğru zamanlamayla kullanmayı, rakibin karakterini bilmeyi, doğru gard alma veya kaçmayı gerektiren oynanış derinliklerine de sahip.

Eğer mobil cihazınız KOF: AllStar’ı güzelce çalıştıracak yeterliliğe sahip değilse ve bir PC sahibiyseniz, BlueStacks emülatörü üzerinde de oyunu klavye-mouse desteğiyle de oynayabilirsiniz. Şu anda çok stabil çalıştığı söylenemez ama kısa sürede yamalanacaktır.

KOF: AllStar oyuncuları kullanıcı adlarını yorumdan paylaşmayı ihmal etmesin.

Eğer TR bir klan arıyorsanız “DayakTR” adındaki guild’imizi açtık, bekleriz.