Harada, Tekken X Street Fighter Projesi Hakkında Konuştu

Tekken X Street Fighter oyunu duyurusu üzerinden 9 yıl geçti! DOKUZ YIL!
Bu süre içerisinde sorumlu yapımcı K.Harada proje hakkında pek çok bilgi verdi bildiğiniz gibi ama Tekken 7 sonrası nihai karar belliydi; geliştirmenin %30’u bitmişti ve proje dondurulmuştu.

Harada son röportajında TxSF’ye tekrar değindi. Her ne kadar projeyi hayata geçirmeyi duygusal olarak hala çok istediğini söylese de artık şüpheleri olduğu bu seferki röportajın ana konusuydu.

Dövüş oyunlarının ömürlerinin 1-2 yıl olduğunu, DLC gibi servislerle bu sürenin uzatıldığını ve Tekken 7’nin bir “servis” olarak bu açıdan çok başarılı bir dönem geçirirken bu projeye başlamanın doğru ve karlı bir karar mı olup olmadığı hakkında soru işaretleri olduğunu röportajında vurguladı. Her ne kadar Tekken tasarımcılarının SF karakterlerini 3D modellerken son derece heyecanlandığını, Tekken 7’de de Akuma ve Geese gibi 2D görmeye alıştığımız karakterleri son derece başarılı bir şekilde 3D’ye aktardıklarını söylese de Harada, projeyi tekrar Capcom ile istişare etmek gerektiğini çünkü şartların 2012’den çok farklı olduğunu, Capcom’un belki de “şimdi değil” diyebileceğini de samimi olarak söylemiş Harada.

Harada’nın Tekken X Street Fighter projesine artık şüpheyle yaklaşmasını siz nasıl yorumluyorsunuz? Bir oyuncu olarak bu oyunu oynamak çok güzel bir tecrübe olacak olsa da yapımcı açısından durum sizce ne olur?

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, çocuk