Riot Games, Dövüş Oyunu Çıkarmaya Hazırlanıyor!

Dövüş oyunları altın dönemini yaşıyor derken hype olsun diye söylemiyorduk. Gerçekten de 90’ların en popüler türü “fighters”, son yıllarda her yönüyle altın dönemini yaşıyor. Espordaki samimi yükselişi bir yana, satış performansları da geneli memnun ediyor. Görünen o ki yükseliş devam edecek!

EVO turnuva serisinin kurucularının Radiant Entertainment şirketi altında Rising Thunder adında ücretsiz bir bağımsız dövüş oyunu yaptığını ama 2016’da şirketi Riot Games’in bir anda satın almasıyla projenin rafa kalktığı dönemi hatırlarsınız. O gün “Riot acaba bir dövüş oyunu mu geliştiriyor?” sorusu ortaya atılmıştı ama bu soru asla cevabını bulamamıştı.

Ta ki bu güne kadar! EVO’nun kurucularından, Radiant’ın kurucularından Tom Cannon “herkesin bildiği sır” diye adlandırdığı projeyi nihayet doğruladı. Evet, Riot bir dövüş oyunu geliştiriyor! League of Legends’tan sonraki oyun bir dövüş oyunu olacak. Canlı yayında Cannon, “Riot’ta, buradaki oyuncuların gerçekten de gurur duyabileceği, “işte benim için yapılmış bir oyun” diyebileceği bir oyun yapmaya çalışıyoruz” diyerek de, türe ihanet etmeyeceklerini,  dövüş oyunu sevdalılarının da kendisinden bir şeyler bulabileceği bir oyun geliştirdiklerinin de sinyalini vermiş bulunuyor.

Şüphesiz ki Riot’un piyasaya süreceği bir dövüş oyunu, türü yeni nesile akın akın çekecek türden olacaktır. Bu da FGC’nin bir kazanımı olacaktır.