Street Fighter V: Champion Edition ve Gill Duyuruldu!

Capcom Kasım ve Aralık aylarında oyunun geleceğine dair net açıklamalar yapacağını bizlerle paylaşmıştı. Nitekim öyle de oldu, ilk duyuru geldi ve oyunun sevenlerini oldukça ilgilendiren özellikleri var.

14 Şubat 2020‘de Street Fighter V yeni paketine kavuşuyor. Arcade Edition dönemi sona eriyor ve Street Fighter V: Champion Edition dönemi başlıyor (muhtemelen son dönemi olacak). Oyun dijitalde ve fiziksel olarak yeni kutusuna kavuşuyor ve tekrar satışa çıkıyor. Bu paketin fiyatı 30 dolar olacak ama elbette herkes bu sürümü almak zorunda değil. Eğer Champion Edition içeriğine hali hazırda sahip olduğunuz SFV yükselsin istiyorsanız bu sefer fiyat 25 dolara iniyor. “Ben Champion Edition içeriğini istemiyorum ama yama-güncellemeleri istiyorum, ücret ödemem gerekiyor mu?” diye sorarsanız, hayır, elinizdeki oyun Aralık ayındaki CPT finalinden sonra ücretsiz güncellenecek. Capcom bu sözünde aynen durmaya devam ediyor.

Champion Edition içeriği ise şöyle: 40 dövüşçü, 34 stage, 200’den fazla kostüm şeklinde toplu bir paket. Yani oyunu ilk kez alacaklar için ideal; her şey bir paket altında. SFV:CE’yi ön siparişle alırsanız her karakter için yeni bir renge de sahip olabileceksiniz.

Açıklanan bir diğer içerik de yeni karakter! Hikaye modunun sonunda gördüğümüz Gill, nihayet oyuna ekleniyor. SFIII’ten bildiğimiz Gill biraz eskisi gibi ama daha çok yeni karakter gibi olmuş diyebiliriz. Trailer’ı izleyin, göreceksiniz… Gill ve stage’i SFV:CE paketine dahil olacağı gibi tek başına da -eskiden olduğu gibi- ister parayla isterseniz FM ile alınabilecek.

Oyuna yeni bir denge yaması ile birlikte, güncelleme de geliyor. Güncellemenin en büyük özelliği şüphesiz yeni V-Skill’ler. Her karaktere bir adet yeni Skill ekleniyor (videoda birkaç örneğini görebilirsiniz). Maçtan önce seçilecek bu Skill’ler bakalım meta’yı ne ölçüde değiştirecek… Yeni yama ve güncelleme de Gill ile birlikte Aralık ayı bitmeden SFV:AE’ye eklenecek.

Duyurular bununla da bitecek gibi durmuyor. En az 1 karakter ve yeni diğer gelişmeler için CPT Finali’ni beklemek durumundayız.